Metaverse Coinleri

Elmas ÖZASLAN

Aşağıda listede sadece metaverse coinleri bulunmaktadır. Metaverse  yatırım yapan ve oyunlar üreten şirketlerin coin piyasasına yerleştirdiği kripto paraların önü açık. Yatırım tavsiyesi olarak almayın ama gelecekte büyük zirvelere tırmanacak olan Metaverse coin sepetlerini oluşturmanın zamanı gelmiş olabilir.

Metaverse coinleri kapsamında Roblox, Unity teknoloji şirketi, onliverse, fortnite şirketi gibi şirketlerin coin birimlerine dikkat etmekte yarar var. Faceebok Connect ile birlikte yeni adını Meta olarak duyuran Facebook, metaverse sanal dünyasına odaklanacağını açıklaması ile birlikte metaverse coinleri hızlı bir ivme yakaladı ve yükselişe geçti, tabi bu rüzgarın azalması ile metaverse coin fiyatları büyük iniş çıkışlar yaşayacaktır diye düşünüyoruz.

Metaverse coinleri, gelecek gelişmeler ve yenilikler gündemi meşgul ettikçe dalgalanma buna bağlı olarak değişecek

24 Saatlik Metaverse Coinleri Fiyatları

#NamePriceMarket CapChangePrice Graph (24h)

10 Önemli Metaverse Coin Kripto Para Birimi

10 Önemli Metaverse Coin. Kripto Para’lar Meta Evren’lerin (Metaverse Coin) geliştirilmesi ile birlikte giderek önem kazanmaya başladı. Bizlerde sizler için dikkat edilesi 10 Metaverse Coin kripto para birimini listeledik.

Öncelikle konu ile ilgili terimleri kısaca özetlemek gerekirse,

  • Meta Evren (Metaverse) bir 3D sanal gerçeklik ve artırılmış evrendir
  • Meta Evren (Metaverse)  ile ilgili ilgili tokenler; FB, AXS, MANA, KUM, ENG, FİLM.
  • Bağımsız kripto para birimi veri toplayıcıları, Meta Evren (Metaverse) ile ilgili tokenlerin çoğunda daha fazla tokena sahiptir.

Meta Evren (Metaverse), kullanıcı ve hayranlarından  giderek artan bir ilgi görmeye devam ediyor. NFT‘lerin kripto paraların kazandığı bu hızlı yükselişte büyük bir payı var . Facebook’un ‘Meta’ Meta Evren (Metaverse) haberleri ve yeniden markalaşması ile kripto paralardaki yükseliş giderek hızlandı.

Dikkat edilmesi gereken Metaverse Coin

1-) Facebook Tokenized Stock(FB)

Facebook’un yeniden markalaşmasından bu yana, Meta Evren’lerin (Metaverse) projelerine yaklaşık 50 milyon dolar yatırım yaptı. Bu nedenle, yalnızca temel hisse senetlerinin 1: 1’ini temsil eden tokenize türevlerine/hisselerine yatırım yapmayı seçmeniz ileride kazançlı olabilir.

FB token şuanda FTX ve Bittrex üzerinden alınabilir.

2-) Axie Infinity (AXS)

Bakılması gereken başka bir Meta Evren(Metaverse) kripto parası, Axie Infinity yönetimine ait AXS’dir. Axie Infinity, Ethereum blok zincirinde NFT tabanlı bir çevrimiçi video oyunudur. Oyuncular, bu oyna-kazan ekosisteminde dijital evcil hayvanlarını besler, yetiştirir ve savaşırlar.

AXS bu yıl önemli bir yükseliş kaydetti ve kripto alanında Binance, Coinbase, FTX ve diğer birkaç büyük CEX ve DEX’te alım satım için uygun.

3-) Decentraland (MANA)

Decentraland, kullanıcıların içerik oluşturmasına, deneyimlemesine ve içerikten para kazanmasına olanak tanıyan Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş bir sanal gerçeklik platformudur. Son zamanlarda fiyatları yükselen Meta Evren (Metaverse) kripto paraları arasında MANA ön sırayı aldı.

MANA, merkezi olmayan meta veri tabanında avatarlar, giyilebilir cihazlar, isimler ve daha fazlasını satın almak için kullanılan bir ERC-20 tokenidir. Takas edilemeyen LAND ERC-721 jetonlarını elde etmek için yakılır.

4-) Enjin Coin(ENJ)

$ENJ, kullanıcıların web siteleri, sohbetler oluşturmasına ve sanal ürün mağazaları barındırmasına olanak tanıyan bir sosyal oyun platformu olan Enjin ağındaki bir ERC-20 tokenidir. Coingecko’ya göre piyasa değerine göre $ENJ, $MANA ve $AXS’nin arkasındaki üçüncü metaverse tokenidir.  $ENJ, kripto alanında Binance, Coinbase, FTX ve diğer birkaç büyük CEX ve DEX’te mevcuttur.

5-) Metaverse Index (MVI)

Metaverse Index(MVI) kripto parası, bir Meta Evren(Metaverse) ETF’sidir, ancak kripto piyasası üzerinden çalışmaktadır. Maksimum 39.602 adet  jetonu ile sisteme dahildir. UniSwap ve 0x Protokolü gibi Merkezi olmayan borsalarda mevcuttur.

6-) The SandBox (SAND)

SAND, merkezi olmayan otonom organizasyonun (DAO) ve değiştirilemez jetonların (NFT’ler) güçlerini birleştiren merkezi olmayan blok zinciri tabanlı bir sanal platform olan Sandbox için bir ERC-20 jetonudur. Oyundaki kullanıcıların dijital varlıklar satın almasına, satmasına, oluşturmasına ve oluşturmasına olanak tanır.  SAND şu anda Binance, Mandala Exchange, OKEx, CoinTiger, FTX ve diğer bazı DEX’ler ve CEX’lerde işlem görüyor.

İzlenecek küçük boyutlu Metaverse Coin

1-) Radio Caca (RACA)

RACA, Universal  Meta Evren(Metaverse) ve Metamon blockchain oyununun bir yönetim tokeni olan küçük çaplı Meta Evren(Metaverse) kripto paraları arasında en iyisidir. Radio Caca NFT, Maye Musk’ın resmi NFT yöneticisidir. RACA, Binance Akıllı Zincir Ağında 3 milyar dolarlık bir işlem hacmi gördü. Universal Metaverse’in beta test sürümü Aralık 2021’de piyasaya sürülecek. RACA, Pancakeswap, Uniswap, Gate.io ve MEXC Global’de mevcuttur.

2-) Star Atlas (ATLAS)

Meta Evren (Metaverse) kripto paraları arasında, oyuncuların avatarlar yarattığı, oynadığı ve 3D sanal alanda kazandığı çok oyunculu bir sanal gerçeklik uzay oyunu olan Start Atlas metaverse’nin yerel tokeni olan ATLAS bulunur. Eylül 2021’de lansmanı yapılan Star Atlas, harika hikayesi ve sinematik video kalitesiyle büyük ilgi gördü. ATLAS’ın piyasa değeri 344 milyon dolar ve Gate.io, FTX, MEXC Global ve Hotbit merkezi borsalarında aktif olarak işlem görüyor.

3-) UFO Gaming ($UFO)

UFO Gaming ($UFO), tamamen merkezi olmayan, galaksiler arası bir sosyal oyun jetonu olan ve sanal arazi, NFT pazarı ve IDO fırlatma rampası ile dolu Meta Evren’dir (Metaverse). UFO Gaming, oyuncular ve yayıncılar arasında 10 bin dolarlık bir yarışmayı tamamladı. 612 milyon dolarlık bir piyasa değeri olan UFO yakından incelenmelidir. UFO, Uniswap ve ShibaSwap merkezi borsalarında mevcuttur.

4-) RedFOX Labs (RFOX)

RFOX, gelişmekte olan pazarlarda internet şirketleri yaratan bir girişim kurucusu olan RedFox laboratuvarlarının yerel tokenidir. Bugün saat 22:00 GMT+8’de (2:00 UTC) bir Bored Ape Yat Kulübü basılacak ve RedFox Labs’tan türünün ilk örneği olan açık artırmaya çıkarılacak. RFOX, bu makalenin yazıldığı sırada 209 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahiptir ve PancakeSwap, Kucoin, UniSawp ve Gate.io borsalarında mevcuttur.

Bu bilgi, yazarın Meta Evren (Metaverse) kripto paralar hakkındaki kişisel görüşüdür. Herhangi bir dijital varlığa yatırım yapmadan önce kendi araştırmalarınızı yapmanız önemlidir.

Metaverse Coinleri Listesi

Dijital alemde internetten sonraki en büyük buluş olarak adlandırılan Metaverse (Meta Evren) anlamına gelen      kelimelerin birleşimidir. Bu sanal evrende, arkadaşlarınızla reel hayatta olduğu gibi, konserlere gidebilirsiniz oyun oynayabilirsiniz gezebilirsiniz. GTA oyunu gibi düşünün bu evreni ama çok daha kapsamlı. Şirketler bu projeleri üretmeye başladılar ve kendi coin birimlerini de kripto para piyasasına koydular.

En iyi metaverse kripto projeleri

metaverse coin nedir, what is metaverse coin, metaverse coins binance, best metaverse crypto projects, metaverse coin reddit

Benzer İçerikler

Yorum yazın

Hakkımızda

Senin Meta Evrenin – Geleceğin evreninde sen tam olarak nerede olacaksın? Metaverse ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri bizimle takip edebilirsiniz